×
×

Sizin Tercih Edersiniz?

Sıcak yaz mevsimi gelmek üzere.  Yaz tatilini hala planlamadıysanız, yaz tatili fırsatları için henüz geç kalmış sayılmazsınız. ÇeşmeAlaçatı, Fethiye, Bodrum, Antalya gibi birbirinden güzel tatil yöreleri varken, insan nereye gideceğine karar vermekte zorlanıyor. İşte tam bu noktada  olarak sizlere tatil beldelerini derleyen bir liste hazırladık. İşte önerilerimiz…

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, adı gibi durgun bir denize ve eşsiz bir kumsala sahip olmasıyla bilinir. Hatta beyaz renkli kumsalı 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan belde, doğal güzellikleriyle ön plana çıkar. Etrafında bulunan çam ormanları ve sarp yamaçlardan dolayı yamaç paraşütüne gönül verenlerin uğrak merkezi olduğunun altını çizelim.

Teke Yarımadası’nda bulunan Ölüdeniz, deniz kulağı diye bilinen lagün oluşumuna sahip ve iki bölüme ayrılır. Birincisi Belcekız veya Belceğiz diye bilinen, denizin dalgalı olduğu bölüm. İkincisi de denizin sakin ve sığ olduğu, içerisinde lagünün bulunduğu gerçek Ölüdeniz bölümü. Fırtınalı günlerde Belceğiz tarafı dalgalarla boğuşurken, Ölüdeniz’de sadece küçük kıpırtılar olur. Denizin içinde tek bir yosun bile göremezsiniz, su çok berraktır. Ayrıca deniz suyunun sıcaklığı kışın ılık olduğundan dolayı, kış aylarında da rahatlıkla denize girilebiliyor.

 

Ölüdeniz otellerinde konaklarken tekne turlarına katılıp, Kelebekler Vadisi’ni, Akvaryum Koyu’nu, Mavi Mağara’yı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

 

“Ölüdeniz’e nasıl gidilir?” diyecek olursanız, İstanbulAnkaraİzmir gibi şehirlerden düzenli olarak Fethiye’ye otobüs seferleri düzenleniyor. Fethiye Ölüdeniz’e 12 km uzaklıkta ve buradan beldeye kalkan minibüslere binebilirsiniz. Havayolu’nu tercih ederseniz, Dalaman Havalimanı Ölüdeniz’e yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunuyor. 

 

Ölüdeniz’i hala görmediyeseniz bu yaz tatilini değerlendirin. Arama motorumuzu kullanarak Ölüdeniz otelleri, Ölüdeniz otel rezervasyonu ve Ölüdeniz otel fiyatları ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.